Fantastik Ortamlar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomeHome  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 CoT 5. oturum

Go down 
2 posters
AuthorMessage
valost

valost

Posts : 2847
XP : 7456
Join date : 2008-11-20

CoT 5. oturum Empty
PostSubject: CoT 5. oturum   CoT 5. oturum EmptyThu Dec 08, 2011 11:12 pm

ulan bak yine oyun değerlendirme yazılmamış. kim ne bok yedi hatırlayamacağız. kısa bir özet geçiyorum, durumları detayları hatırlayanlar toparlasın.

arael'i kurtarma amacıyla operasyona çıkıldı. mevsim normallerinin anormal dışında bir soğuk vardı ve gün içinde kar yağmaya başlamıştı.

pusu mekanına gelince yollara caltrop'lar(çiviler) döşendi, ileriye yem olarak çömezler dizildi. siz lağım kahramanları olarak ve yanınızda janeven'le ana combat ekibi oldunuz. aranıza sanırım rizzardo da eklendi. plan baştan istediğiniz gibi gitti. atlı muhafızlar yemi yutup diğer westcrown'un çocuklarının peşine düştü. arael'in içinde bulunduğu arabayı zamanında durdurmayı başardınız. janiven'in okuyla kombat başladı(bu arada bin tane plan yapıp hangi işaretle nasıl kombata başlayacağınızı konuşmadığınızı, ayrıca en baştan herkes oklarla dalmaya karar vermişken grupça fikir değiştirdiğinizi hatırlıyorum, janiven'e söylemeden, yanlışsam düzeltin). detayları tam hatırlamasam da mat yaptığı color sprayle birkaç kişiyi uyuttu. helecanlı bir kombat oldu. tyron arabaya tırmanmayı başardı fakat bir şekilde geri indi. orden bir oraya bir buraya gidip gelip muhafızlara girişti. rizzardo ağzı burnu kan içinde yaralı bir şekilde dövüştü. arabanın çevresindeki muhafızları hallederken siz, arabacı uyandı ve atları koşturmaya başladı. bu sırada arabanın üstünde orm ve asmodeus rahibi aslanlar gibi kapışmaktaydı. tyron da koşarak arabanın arkasına takılmıştı. orm bir şekilde rahibi arabadan atmayı başardı, onun ayak bileklerine tutunan tyron da rahiple beraber yerlere yuvarlandı. çivilere basan atlar çılgına dönünce de araba paldır küldür sağa sola girişip devrildi.

devrilmiş arabadan arael kapıyı kırarak dışarı çıktı. kısa süreli bir dövüş daha yaşandı. bu sırada grup arasındaki mesafe artmıştı sanırım. tyron rahiple dövüşürken, orm eve arael geriye kalan arabacı ve muhafızla dövüştü. tyron rahibi yaralı bıraktıktan sonra orm ve arael'in yanına geldi. yaralı bir muhafızı çıt diye öldürdü ve arael'le aralarında soğuk rüzgarlar esti.

diğer tarafta mat ve orden yaralı rizzardo'yla beraber geriye kalan muhafızları hallettiler. bir şekilde janiven'in başında buluşuldu ve attığı ilk oktan sonra sesi çıkmayan janiven'in baygın olduğu anlaşıldı. arael'in teşhisine göre kolera olmuştu, fazla zamanı kalmamıştı.

şehre geri dönme kararı verdikten sonra yolda çeşitli westcrown'ın çocuklarıyla karşılaşıldı. janiven'in hastalığı ve ölen muhafız ve rahip dışında başarıyla geçmşti opereyşın.

herkes evde toplandıktan sonra arael janiven'in durumunun kötü olduğunu, kendisinin ancak yarın sabah onu iyileştirebilecek büyüyü yapabileceğini bir şekilde onu sabaha kadar hayatta tutmak zorunda olduklarını söylemişti ki oyun bitti.

böyle oldu sanki : )
başka türlü hatırlayanlar, eklemede bulunacaklar yapsın düzeltmeleri. pazara oyun.
Back to top Go down
1UP
Admin
1UP

Posts : 3270
XP : 7968
Join date : 2008-11-20

CoT 5. oturum Empty
PostSubject: Re: CoT 5. oturum   CoT 5. oturum EmptyFri Dec 09, 2011 12:59 am

combat janiven'in okuyla mı başladı emin değilim. ok planını da hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla planımız şuydu: biz mat ile köprünün ayaklarının arkasına saklanmıştık. orden ve tyron da yolun kenarında çalıların içine saklanmıştı iki tarafta. rizardo da aynı şekilde saklandı. araba yaklaşınca mat hop diye çıkıp büyüsünü yapacak, biz de arkasından dalacaktık.

atlılar bizi görmeden yanımızdan koşarak geçtiler. fakat araba köprüde durdu, yanımıza yanaşmadı. sonra nasıl çıktık nasıl giriştik hatırlamıyorum. mat gözünü karartıp atladı galiba... ya da janeven'in oku gelince çıktık belki, oralar kaos : )

kombatın sonlarına doğru, araba devrildikten, arael dışarı çıktıktan sonra orm kılıcını arael'e verip, sürücülerden birine ya allah diyerek zümzükle girişti. fakat sonu iyi olmadı, kanlar içinde yere yığıldı. sağolsun arael gelip büyüsüyle ayağa kaldırdı, yoksa genç yaşta nalları dikecekti kamil orm.

muhafızların başındaki rahibin üzerinden bir not çıktı (bir de plate mail ve güzel bir gürz, orm arael'e sorduktan sonra bunları sahiplendi. zırhı da kendi bedenine göre ayarlasın diye demirci ermalos'a (sklavo mu yoksa?) verdi).

notu Vali Aberian Arunaxi yazmış. şunları anlayabiliyoruz:
Arael'i Şehir Muhafızları yakalamış. (şehir muhafızlarının adı Dottori mi?)
Order of the Rack'e teslim etmişler (hellknightlar bunlar?)
Vali, şehirde paso cinayet işleyen Erebus'un Piçleri'yle mücadele etmek için muhafızların yetersiz kaldığını söyleyip Hellknightlardan yardım istiyor.

notun kendisi de aha bu (volkan'ın mükemmel el yazısıyla Laughing)
CoT 5. oturum Photo-10

böyleyken böyle benim hatırladıklarım.
Back to top Go down
http://fantastikortamlar.forumotion.com
valost

valost

Posts : 2847
XP : 7456
Join date : 2008-11-20

CoT 5. oturum Empty
PostSubject: Re: CoT 5. oturum   CoT 5. oturum EmptySat Dec 10, 2011 1:48 am

printeri yokmuş elle yazmış notu vali, napalım : )

evet, şehir muhafızları, dottori. resmi olarak.
order of the rack de evet, hellknightlar. westcrown'daki hellknight order'ının adı. bunu anlatmıştım, tekrar edeyim. çeşitli hellknight organizeyşınları var. sizin bölgedekiler order of the rack. en eski ve dolayısıyla en taşaklı grup bunlar.

zırhı orm'un üstüne göre yapacak olan kişi ermolos. demirci. eski bir maceracı-kahraman olan ihtiyar ermolos'un oğlu. tek ayağı hafif aksak, iri yarı, heyvan gibi bir insandı.

sclavo örgüt evinizde(heheheh) üstünde güzel bir iomedae amblemli(kılıcın arkasında doğan güneş) zırhla gezen, büyük bir kılıcı olan bir elemandı.
Back to top Go down
 
CoT 5. oturum
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Fantastik Ortamlar :: Oyun Değerlendirme :: Council of Thieves-
Jump to: