Fantastik Ortamlar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

5. oyun (20 eylül 2013)

Go down 
2 posters
AuthorMessage
1UP
Admin
1UP

XP : 8855

5. oyun (20 eylül 2013) Empty
PostSubject: 5. oyun (20 eylül 2013)   5. oyun (20 eylül 2013) EmptySun Sep 22, 2013 3:02 pm

5. oyunumuzu da oynadık hayırlısıyla heheh.

bu oyunla ilgili fikirlerinizi hissiyatınızı bi yazın hele.

alican, sen evander olarak ne belgeler topladın, hangi rünleri not aldın, hangi büyülü eşyaları topladın, neyin değerine bakmak istiyodun, onları topluca bana bi yaz.

bi de madde madde özet bekliyom senden. öncekiyle beraber.

bi sonraki oyunda neler yapacağınızı, titus scarnetti'nin teklifine vereceğiniz cevabı falan düşünüp karar verin isterseniz, ona göre daha net bir oyun hazırlayayım : )

çok uzatmadan oynayalım diyorum bi sonrakini. ileri doğru değil enine enine genişliyor macera, olaylardan kopmayalım : )
Back to top Go down
http://fantastikortamlar.forumotion.com
valost

valost

XP : 8343

5. oyun (20 eylül 2013) Empty
PostSubject: Re: 5. oyun (20 eylül 2013)   5. oyun (20 eylül 2013) EmptyMon Sep 23, 2013 1:02 am

hay sikem. yazmıştım yanlışlıkla sildim komple. püüüüü...

baştan başlıyorum. az bi alican'ın görevinden de çalarak...

-Evander'in çantasında taşıdığı, kawa'yı öldüren yaratığın cinsi Quasit'miş. Özellikleri nedir değildir, nereden gelir, tekrar karşımıza çıkar mı bunu eli kalem tutanlar araştırsın bi şekil...
-Scar Scarnetti... bu oyun aramıza katıldı. sakin, ağırbaşlı bir ranger...
-scar'ın babası titus ve abisi titus'la akşam yemeği yedik. bize en iyi savunma saldırmaktır fikrini verdi yakışıklı ihtiyar. ama kendisinin başı götü ayrı oynuyor gibiydi. kasaba yanmak üzereyken cam fabrikasını ben alayım işletirim demeler filan, sair'e biraz ne durumda olduğunu hissettirelim demeler filan... ama her türlü malzeme vs. desteğini sağlarım dedi. o yüzden mithrizırhımı istiyorum ısrarla...
-Brodert Quink ile görüşmemizde: fenerin eski bir silah olduğunu... Bunun eski Vecna imparatorluğu ile alakalı olduğunu... ve son derece kötü olduklarını vs filan duyduk. öğrendik diyemiyorum, çünkü Pangar elemanın dediklerinin en fazla yarısına inandı ama eldeki verilerle kötücül ve sinsi bir düşmanla karşı karşıya olduğumuzu düşündüğünden adamdan bunları kimseye anlatmamasını istedi.
-Quirk 7 erdem, 7 günah vs'den bahsetti. 7 ya da 8 köşeli yıldız bilgisini Evander birleştirdi ama yıldız kaç köşeli emin değilim... bu işareti Quirk'in elindeki bir silahta ve heykelin üstündeki kitapta gördük. 7 olmalı...
-Vecna'nın eli... Vecna'nın gözünden bahsetti Quirk... Hannah'ın anlattıklarını düşünelim doğan bebek hakkında. Fazla bir göz... ama yok gibi... 3 elli... Bir yandan kasabanın tünellerinde karşılaştığımız 3 elli yaratıklar. Kafalar karıştı Pangar'da... Ama elemana okuması için yeni rünler getireceğini söyledi Pangar. Ki onları da Evander duvarlardan heykellerden temize çekti. Bir sonraki hedefimiz onları okutmak deli amcaya.
-Rahip Zantus bizimle yeraltına indi ve gördüklerinden dehşete düştü. Bir ara mal gibi kalakaldı. Pek de bir işe yaramadı. Bir sonraki başrahip Rasmon olsun. Hemen olsun...
-zindanlarda das amca değişik bir silah bulup güzelce kullandı. başka bir madde filan dedi aletin yapısı için. kawa olsaydı daha güzel anlatırdı.
-oradaki 3 elli goblinden de değişik silahlar çıktı. kırmızı kılıç filan... bunları baktırmak lazım bir bilene...
-Pangar yeraltındaki tapınakların hala aktif olarak kullanıldığını düşünüyor. İçimizde kötüye tapınanlar var.
-Noyella'nın pompacısı Delek'in kankası Barla diye bir eleman var... Fatman'de takılıyor...
-Ha bir de yerçekimsiz oda ve oradan aldıklarımız var... hepsini evander topladı sanırım...
-son olarak anladığımız kadarıyla sair'den laf alma çabası biraz fail olmuş. sevgili rahip rasmon adamın ağzının ortasına lanet okumuş filan : )

Bir sonraki oyunla ilgili olarak Sair'den neler öğrendiğimizi bilmeden bir karar vermemiz mümkün değil gibi sanki... Yine de titus scarnetti'nin teklifi her şeyi tersine çevirecek bir hamle olduğu için olası diye düşünüyorum ama hala önünde birkaç engel var o işin:
1- tekrar olarak: en önemlisi Sair'den alacağımız bilgiler...
arada yapacağımız işler olarak
2- Rün belgelerini Quirk'e vermek...
3- Barla ile konuşmak...

bunun dışında Sair'den bilgi aldıktan sonra atağa kalkıyorsak tünellerin girmediğimiz kısımları nereye kadar gidiyor(düşmana kadar gidiyor mu? gidiyorsa gapışalım, gitmiyorsa yolları yıkalım)... ve düşmana nehirden sinsice ulaşabilir miyiz gibi alternatiflerimiz olacaktır bence... araya başka ne tür değişkenler girer bilemiyorum da...

ayrıca bence şu anda şerif ve bir heironeous paladini olan luxor, ticaret odası başındaki paladin amca ile konuşmalı ve ondan da fikir almalı... amcayı pangar da tanıyordur, eşlik edebilir...

Bunlar ilk aklıma gelenler Engin Diyemoğlu... Konuştukça da açılır bunlar. Şu andaki durumumuzla karar vermemiz zor gibi yani... Ya da karar alternatiflerimiz benim gördüğüm şimdilik bunlar...

Bütün bunların dışında güzel bi oyun oldu bence. Engin Diyemoğlu'nun eline ağzına sağlık.
Bir ara 3,5 attım ne bok yicez şimdi diye o kafadan kanatlı yaratık belirince. Dancınlarda gezdik yine. Yanımızda rahip Zantus, Das amca filan... Güzeldi...
Role-play olarak da, araştırmalar olarak da aslında iyi ve doğru gittik. sadece şu anda parçaları birleştiremiyoruz. ileride şimdi bulduklarımızı birleştirmek adına bence buraya notları aktarmak önemli... bendekiler bu oyun azdı. daha fazla olan vardır. ekleyelim. unutmayalım. herkes bildiğini yazsın... buradan böyle ilerlersek oyun başlarında da ne oldu ne bitti filan diye çok oyalanmayız...

Back to top Go down

5. oyun (20 eylül 2013)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» 2. Oyun (25 eylül 2011)
» 12. Oyun (08.Eylül.2017)
» 3 Eylül 2009 oturumu (3. oyun)
» 23. Oyun 22.01.21
» 3. Oyun (26 Temmuz 2013)