Fantastik Ortamlar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

hatırlamaca: previously on rise of the runelords

Go down 
5 posters
AuthorMessage
parakoz

parakoz

XP : 5661

hatırlamaca: previously on rise of the runelords Empty
PostSubject: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptyTue Jul 16, 2013 10:41 pm

- Hepimiz aynı kasabanın, sandpoint’in çocuklarıyız
- Kasabamızda 4 büyük aile var
- Belediye başkanı ablamız bu ailelerden birinin üyesi
- İlk oyuna başladığımızda kasabanın yeni katedralinin açılış arifesiydi, handa toplaşıp alkolümüzü aldık
- Kasabamızda son beş senedir katedral yok çünkü peder ve üvey kızının da yanarak öldüğü bir yangında kül olmuş haliyle yeni katedral açılışı büyük bi olay.
- Açılış, bi festivalle aynı güne denk geldiği için zaten coşkulu bi gün. Panayırlar, eğlenceler, kertenkele yarışları, hedef vurmaca vs.
- Miska teyze, kendisini sırtında taşıyan kawa’nın eline kağıt tutuşturdu
- Kağıdın içinde flanca ‘’Önünde duran en büyük düşman genç, sersem bir adam. Zengin, soylu ya da öyle bir şey. Bir şey yapmış, ya da yapacak. İsteyerek ya da istemeyerek. Sana ve etrafındakilere büyük sıkıntı getirecek.’’ yazıyodu
- Başucunda bulmuş bu kağıdı, uykusundayken karalamış. Yazıyı evander gruba tercüme etti
- Evander sandpoint’in kurtuluşu adlı müsamerede sahneye çıktı, alev falan fırlattı elinden, ağzından
- Açılış yapılmadan önce pis goblin çetesi akşamüstü kasabayı basıp halkımızı üzdü
- Kombatlar, ekşınlar, çirkinliker yaşandı
- İçinde havai fişeklerin, patlayıcıların olduğu arabayı yakmaya çalıştı ipneler, create waterla rahip rasmon kasabamızı başka bi cehennem ateşinden kurtardı
- Pangar abisini goblinden kurtardı
- Köylüleri katedrale doldurduk kamil gibi
- Alden foxglove adlı avcı bi abimiz gelmişti köye, kombatlarda saklandı
- Paladin luxor saydı sövdü bu tıynetsize
- Kawa’yı goblinler stunladı, luxor yalnız kaldı.
- Olaylardan bi şekilde kurtulup kombatları bitirdikten sonra fark ettik ki bunlar olayların görünen kısmıymış, sinsice rahibin kemiklerini çalmış mezarcılar, kızın da mezartaşı kırılmıştı. Not: kızın hiçbi kalıntısı bulunamamış yangından sonra, rahipten de üç beş kemik parçası kalmış. İkisin de mezarında değerli bişey yok
- Mezarlıktan aşağıya uzanan izler bulduk izci bi abinin sayesinde. Goblin izlerinin yanında insan ayak izleri de vardı. izler bi yerde kayboldu, aşağıya uzanan yolla birleşen nehirde kayık vardı.
- Peşini kovalamadık, hana gittik.
- Luxor handa kalan alden’den özür diledi, sonra kapıdan çıkıp detect evil yaptı
- İlk oyun böyle bitti.
Back to top Go down
Latron

Latron

XP : 6869

PostSubject: Re: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptyWed Jul 17, 2013 6:31 am

abov kamandım hemen.
oynamak istiyorum bende, ama rasmon vamas'ın karakter sheetini bulmam lazım. dur lan google docsta yazmıştık onları bi bakayım.
elleh baktım ordalar, teknolojiiiiiii!!!!

bi önce konuşmak lazım ama. bi de ne zaman nerde oynıycaz. hafta içi falan da uyar aslında. ama cemre'ye yatıcak yer ve internet sağlamamız lazım =)
nerde oynıycaz? cevap verin lan sorularıma hemen!
Back to top Go down
1UP
Admin
1UP

XP : 8884

PostSubject: Re: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptyWed Jul 17, 2013 11:19 am

Latron wrote:
abov kamandım hemen.
oynamak istiyorum bende, ama rasmon vamas'ın karakter sheetini bulmam lazım. dur lan google docsta yazmıştık onları bi bakayım.
elleh baktım ordalar, teknolojiiiiiii!!!!

bi önce konuşmak lazım ama. bi de ne zaman nerde oynıycaz. hafta içi falan da uyar aslında. ama cemre'ye yatıcak yer ve internet sağlamamız lazım =)
nerde oynıycaz? cevap verin lan sorularıma hemen!

heh heeeeey!
hepsini ayarlarız mert sen geliyom de hele : )
Back to top Go down
http://fantastikortamlar.forumotion.com
Latron

Latron

PostSubject: Re: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptyWed Jul 17, 2013 11:24 am

çok özlemişim lan frp oynamayı.
Back to top Go down
valost

valost

XP : 8372

PostSubject: Re: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptyWed Jul 17, 2013 2:37 pm

Latron wrote:
çok özlemişim lan frp oynamayı.

bende oynarız hocu. internet var, uykusu gelince de uyur benim odada cemre. şahane olur. mükemmel olur. süper layn : )
Back to top Go down
Latron

Latron

PostSubject: Re: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptySun Jul 21, 2013 3:19 pm

gençler oyunu bir cuma akşamına getirebilirsek benim için çok şahane olcak.
Cemre'yle konuştuk, o cumartesi çalışmadığı için siz cuma oynarsanız ben annemde kalırım, cumarteside sahile inerim bizimkilerle sende ordan işe geçersin dedi. böylece hem kız sefil olmaz, hemde ben cumartesi işe biraz daha geç gideceğim için uyku sorun olmaz.
olmaz ayarlayamadık derseniz de o da uyar tabi gene ama böylesi bizim için iyi yani onu diyom.
Back to top Go down
valost

valost

PostSubject: Re: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptySun Jul 21, 2013 3:28 pm

Latron wrote:
gençler oyunu bir cuma akşamına getirebilirsek benim için çok şahane olcak.
Cemre'yle konuştuk, o cumartesi çalışmadığı için siz cuma oynarsanız ben annemde kalırım, cumarteside sahile inerim bizimkilerle sende ordan işe geçersin dedi. böylece hem kız sefil olmaz, hemde ben cumartesi işe biraz daha geç gideceğim için uyku sorun olmaz.
olmaz ayarlayamadık derseniz de o da uyar tabi gene ama böylesi bizim için iyi yani onu diyom.

AYARLARIIIIIIIZZZZZ!
Back to top Go down
1UP
Admin
1UP

PostSubject: Re: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptySun Jul 21, 2013 3:39 pm

cuma cumartesi alican çalışıyor ama bi cuma izin alacak artık : )
Back to top Go down
valost

valost

PostSubject: Re: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptyMon Jul 22, 2013 2:29 pm

şimdi son oyunun son kısmıyla ilgili hatırladıklarımı yazıyorum. karanlık kalan bazı noktalar var, engo'yla çözemedik. eğer yanlış hatırlıyorsam doğrusunu yazıverin kankalar:

-baraks'ta muhafızları toplayıp kısa bir araştırma yaptık. içlerinden bir tanesinden kıllandık.
-orhan elemanla birebir konuşma yaptık. paladinlik güçlerini kullanarak seni sikerim de siktirtirim de dedi ama muhafız çözülmedi.
-muhafız patrol için kasabada gezinmeye başlayınca peşine düştük. başka muhafızlarla buluştu. ben sinsi gibi bir duvarın arkasından konuşmalarını duydum. kendilerine verilen paradan filan bahsediyorlardı... (şimdi burada işler karışıyor, cam fabrikasının ordaki devriyeyi ihmal ettik, lafını burda mı duydum yoksa sonra mı öğrendik.
-para mevzuları ortaya çıkınca şerife gittik, elemanların dolaplarını açtık. rüşvet aldıklarını kanıtladık...
-gece de cam fabrikasının girişinde oyunu bıraktık...

şimdi engin diyor ki, önce dolapları karıştırdınız ve paraları buldunuz. sonra peşlerine düştünüz. ben de tersi hatırlıyorum... nasıldı?

cam fabrikası infosunu nerden aldık biz? onu çözemiyorum. dolaplarından ya da üstlerinden başlarından bir kağıt çıkma ihtimali var mı aq? nerden öğrendik bu işi...

Back to top Go down
ubor metenga

ubor metenga

XP : 6842

PostSubject: Re: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptyMon Jul 22, 2013 3:18 pm

sen dinledikten sonra dolapları karıştırdık diye hatırlıyorum ben de. Cam fabrikası duyumunu da hatırlayamadım, bi sik not etmemişim akuyum!
Back to top Go down
valost

valost

PostSubject: Re: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptyMon Jul 22, 2013 3:59 pm

abiler biz o dinlediğimiz muhafızları naptık? sorgulamadık sanki. niye sorgulamadık? onlar yakalandı, tutuldu mu? hatırlayan?
Back to top Go down
parakoz

parakoz

XP : 5661

PostSubject: Re: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptyMon Jul 22, 2013 11:52 pm

valost wrote:
abiler biz o dinlediğimiz muhafızları naptık? sorgulamadık sanki. niye sorgulamadık? onlar yakalandı, tutuldu mu? hatırlayan?

sanki şöyle olmuştu:

- adamları dinledik
- şerife bildirdik
- dolapları kontrol edip malları bulduk
- şerif dedi ki bu kanı bozuklarla ben ilgilenirim siz de gidin fabrikayı bi kolaçan edin
- fabrikaya gittik, ışık duman vs. gördük
- oyunu bıraktık
Back to top Go down
1UP
Admin
1UP

PostSubject: Re: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptyMon Jul 22, 2013 11:57 pm

alican'ın dediğiyle birleştirince tamam gibi görünüyor.
var mı itirazı ekleyeceği çıkaracağı olan?
ofişıl açıklama olarak toparlıcam yoksa.
Back to top Go down
1UP
Admin
1UP

PostSubject: Re: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptyTue Jul 23, 2013 12:42 am

beyler bi de oyunun başladığı festival açılışından, cam atölyesine bakmaya geldiğimiz akşama kaç gün geçirdiniz, onu da bi deyiverin hele.
Back to top Go down
valost

valost

PostSubject: Re: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptyTue Jul 23, 2013 10:13 am

oha ne kadar malmışız... : ) kesin alican'ı.n dediği gibi ettik...

valla gün sayısı olarak da tam bi kestiremiyorum... mert'in gidişinden hesaplanabilir belki...

2. günün gecesi diyecem, mert hemen ertesi gün peşlerinden gitti. biz de onun peşine düşeceğimize kasabada kalalım dedik, oyunu bıraktığımız noktaya vardık...

bilemedim?? ama uygun gibi...
Back to top Go down
1UP
Admin
1UP

PostSubject: Re: hatırlamaca: previously on rise of the runelords   hatırlamaca: previously on rise of the runelords EmptyWed Jul 24, 2013 3:24 am

ikinci günün akşamı diyorum o zaman. ne çok iş yapmışsınız az zamanda aku.
ofişıl diye başlık açtım, orda toparladım olayları bakın hele.
Back to top Go down

hatırlamaca: previously on rise of the runelords
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Previously on Runelords
» previously on golarion'un yiğitleri