Fantastik Ortamlar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

Greyhawk Şehir Kanunları

Go down 
4 posters
AuthorMessage
1UP
Admin
1UP

XP : 8877

Greyhawk Şehir Kanunları Empty
PostSubject: Greyhawk Şehir Kanunları   Greyhawk Şehir Kanunları EmptyWed Dec 17, 2008 10:38 am

Freesword vergisi:
Hiç bir loncaya bağlı olmayan tüccarlar şehir içinde satış yapabilmek için bu vergiyi ödemek zorunda.

Hayvanların şehre girişi:
Normal hayvanların şehre girmesi konusunda bir sorun yok.

Vahşi hayvanların şehre girebilmesi için ağızlık ve tasma takmaları gerekiyor. Ayrıca hayvan sahibinin şehre girerken bununla ilgili bir lisans satın alması gerekiyor.

Silah kullanımı:
Hançer, sopa, çekiç gibi silahları kınında tutmak şartıyla taşımak legal.

Kılıç, balta gibi savaş silahları da kınında ya da çantada olmak suretiyle taşınabilir. Bu tip silahları taşımak için lisans satın almak gerekiyor. Lisans fiyatı silahın boyuna göre 5 ila 20 altın arasında değişiyor ve 1 hafta süreyle geçerli.

Mızraklar, polearm’lar, yaylar ve tataryaylarını şehre sokmak yasak. Ziyaretçiler bu tip silahlarını şehirden çıkarken almak üzere belge karşılığı kapı muhafızlarına teslim ediyorlar.

Büyü kullanımı:
Genel olarak, hayati tehlike durumları dışında şehir içinde büyü kullanımı çok sıkı biçimde denetleniyor.

Düşmana zarar vermeyen hold person tarzı büyülerde sorun yok.

Magic missile gibi tek bir kişiye zarar verene büyüler ancak nefs-i müdafa durumlarında izin veriliyor.

Fireball gibi alan etkili büyüler kesinlikle yasak.

Detect evil gibi insanların zihinlerine bakan büyüler kınanıyor. Invisibility gibi yasadışı eylemler için kullanılmaya müsait büyüler de hoş görülmüyor. Fakat bunlar yasadışı değiller.
Back to top Go down
http://fantastikortamlar.forumotion.com
1UP
Admin
1UP

PostSubject: Re: Greyhawk Şehir Kanunları   Greyhawk Şehir Kanunları EmptyWed Dec 17, 2008 10:39 am

bunları da latron, ubor ve caleb'in ortak bilgisi gibi düşünün.

ayrıca Caleb, loncası sayesinde ikinci seviye silahları lisansı varmış gibi taşıyabiliyor. muhafızlara üyelik belgelerini göstermesi yeterli.
Back to top Go down
valost

valost

XP : 8365

PostSubject: Re: Greyhawk Şehir Kanunları   Greyhawk Şehir Kanunları EmptyWed Dec 17, 2008 6:15 pm

kurdun vergisi kaç para... olum napıcam ben şehirde kurtla... ağızlık takmam ha...
Back to top Go down
Latron

Latron

XP : 6862

PostSubject: Re: Greyhawk Şehir Kanunları   Greyhawk Şehir Kanunları EmptyWed Dec 17, 2008 6:50 pm

ya bu bizim greyhawk'ın dışında bi tavern var diye biliyorum ben Engin'cim. Talebelik zamında kaçar giderdik arada. Orada bu kurt için güzel bir yer ayarlasak, Valost verse direktifi, bizde işimiz bitince dönsek alsak?
Hatta baktık olmadı gün içinde şehirdeki işlerimizi halledebilirsek gece yatmayada oraya gitsek. sevenleri ayırmasak.

bunlar öyle fikirler, oluru olmazı nasıl bilemem ama.
Back to top Go down
1UP
Admin
1UP

PostSubject: Re: Greyhawk Şehir Kanunları   Greyhawk Şehir Kanunları EmptyWed Dec 17, 2008 8:37 pm

verginin ne kadar olduğunu da, cezasının ne kadar olduğunu da bilmiyorsunuz malesef.

mert abi, valla güzel düşünceler bunlar. denemek lazım tabi : )
Back to top Go down
valost

valost

XP : 8365

PostSubject: Re: Greyhawk Şehir Kanunları   Greyhawk Şehir Kanunları EmptyWed Dec 17, 2008 8:54 pm

hmmm gece dönmeceli iyi olabilir... normalde hiç bırakmam da bu fena diilmiş... ikna edebilirse latron tabi valost'u Smile
Back to top Go down
jemeal

jemeal

XP : 5608

PostSubject: Re: Greyhawk Şehir Kanunları   Greyhawk Şehir Kanunları EmptyWed Dec 17, 2008 11:09 pm

kalmam ben o vahşi hayvanla alın beni yanınıza yada arpamı verin takılayım ben misçik gibi o kurtla kalmam ama yer beni
Back to top Go down

Greyhawk Şehir Kanunları
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Greyhawk Takvimi